Noderīgi / BUJ

Kā pieteikties ekspedīcijai?

Pieteikšanās ekspedīcijai notiek, aizpildot elektronisko pieteikumu formu šeit.

Elektronisko formu nepilngadības personas dalībai aizpilda pieaugušais/vecāks/aizbildnis.

Ja vēlies ekspedīcijai pievienoties vairākkārt, pa vidu ieturot pārtraukumus (piem., posms Ainaži – Saulkrasti (11.-15. jūlijs ) un posms Liepāja – Nida (7.-10. augusts), dalībnieku reģistrācijas anketa jāaizpilda par katru no pievienošanās reizēm.

Ja interesents reģistrāciju veic pēc tam, kad sasniegts maksimālais dalībnieku skaits konkrētajos ekspedīcijas posmos, organizatori patur tiesības atteikt dalību ekspedīcijā. 

Kā nokļūšu ekspedīcijā?

Ekspedīcijas dalībnieki paši organizē nokļūšanu ekspedīcijas vietā un došanos mājup no tās. Braucot ar sabiedrisko transportu, izvēlies tuvāko pieturu mūsu atrašanās vietai – no šīs vietas mēs tevi nogādāsim nometnē ar ekspedīcijas busiņu.

Vai varu pievienoties ekspedīcijai ar savu auto?

Jā, mēs palīdzēsim tev nogādāt auto nākamajā kempingā pirms vai pēc posma.

Ko un kad es ēdīšu?

Ekspedīcijas laikā nodrošinam ēdienu, bet paļaujamies uz dalībnieku palīdzību tā pagatovošanā

Brokastis: nodrošinām sastāvdaļas auzu vai kuskusa putrai (auzas, piens, rieksti, žāvēti augļi), kā arī sviestmaizēm (dārzeņi, smēriņi, siers).

Pusdienas: Pēc brokastīm katrs sagatavo pusdienas ceļam – sviestmaizes, augļus, uzpilda ūdeni.

Vakariņas: Kad gājēji atgriezušies un atpūtušies, kopīgi gatavojam vakariņas, ir viens darbu vadītājs, kas pieteicies iepriekšējā vakarā, un zina recepti. Organizatori laicīgi sagatavojuši visas nepieciešamās sastāvdaļas. Pēc vakariņām kopīgi novācam un nomazgājam visus traukus.

Ja Tev ir kādas pārtikas alerģijas, lūdzu piesakoties informē par to mūs. Centīsimies iespēju robežās pielāgot ēdienkarti. Atgādinām, ka pamatā mielojamies ar veģetāru, bioloģisku pārtiku, jo tā ir videi draudzīgāka.

Kur un kā es nakšņošu?

Mēs nodrošinām telts vietu kempingā. Dalībniekiem pašiem jāparūpējas par nakšņošanai nepieciešamo ekipējumu – telti vai šūpuļtīklu, paklājiņu un guļammaisu. Šo ekipējumu NEbūs pašam jānes līdz nākamajam pieturas punktam, to aizvedīsim savā busiņā. Tālāk atradīsi mūsu ieteikumus, ko ņemt līdzi savā mugursomā.

Ja dalībniekam ir vēlme nakšņot kempinga mājiņā, to var rezervēt attiecīgajos kempingos, kur tādas tiek piedāvātas, un apmaksāt pats. Mēs nodrošinām tikai telts vietas.

Ar kempingu grafiku vari iepazīties zemāk.

DatumsMaršruta sākumsMaršruta beigasAttālumi (km)Naktsmītnes (Vakarā)
12.07. Rīga izbraukšana 110Kempings “Milleri”
13.07. AinažiKuiviži10Kempings “Milleri”
14.07. KuivižiVeczemju klintis24Kempings “Klintis”
15.07. Veczemju klintisTūja11Kempings “Jūrasdzeņi”
16.07. TūjaSaulkrasti27Privātīpašums
17.07. Saulkrasti Carnikava20Rīgā mājās
18.07. Rīga 0Rīgā mājās
19.07. Carnikava Vecāķi12Rīgā mājās
20.07. Rīga DaugavgrīvaRīga Vakarbuļļi/Rītabuļļi5Rīgā mājās
21.07. Jūrmala LielupeJūrmala Jaunķemeri23Rīgā mājās
22.07. JaunķemeriKlapkalnciems16Kempings “Ronīši”
23.07. KlapkalnciemsAbragciems22Kempings “Abragciems”
24.07. AbragciemsMērsrags16“Saules kempings”
25.07. MērsragsKaltene22Kempings “Tāti”
26.07. Kaltene 0Kempings “Tāti”
27.07. KalteneĢipka19Kempings “Plaucaki”
28.07. ĢipkaKolka21Kempings “Ūši”
29.07. Kolka Mazirbe20Kempings “Jūrmalnieki”
30.07. Mazirbe Miķeļbāka23Kempings “Miķeļtornis”
31.07. MiķeļbākaOviši16Ovišu bāka
01.08. Oviši 0Ovišu bāka
02.08. Oviši 0Ovišu bāka
03.08. Oviši Ventspils16Piejūras kempings
04.08. VentspilsUžava18Kempings “Kriķi”
05.08. UžavaJūrkalne25Kempings “Zaķi”
06.08. Jūrkalne Pāvilosta18Kempings “Zvejnieksēta”
07.08. Pāvilosta 0Kempings “Zvejnieksēta”
08.08. PāvilostaZiemupe19Ziemupes stāvlaukums
09.08. Ziemupe Liepāja22BB camping
10.08. LiepājaJūrmalciems25Kempings “Klajumi”
11.08. JūrmalciemsPape16Kempings “Pūķarags”

Vai man būs jānes visas mantas līdzi pārgājienā?

Nē, smagākās/lielākās personīgās mantas (teltis, guļammaisi, rezerves apģērbi utt.) tiks pārvadātas ar ekspedīcijas busiņu. Lūdzam ņemt līdzi pēc iespējas mazāk mantu, lai visu dalībnieku somām pietiek vietas. 

Ko ņemt līdzi pārgājienā?

Ņemot vērā mūsu ekspedīcijas specifiku, esam sadalījuši līdzņemamās lietas divās daļās: kempingā un pārgājienā nepieciešamās mantas. Esam pieminējuši tikai obligātās un vēlamās lietas, līdz ar to savu mantu kravu vari papildināt pats/-i pēc saviem ieskatiem, ņemot vērā savus ikdienas ieradumus un to, ka drīkst ņemt līdzi tikai vienu saprātīgu izmēru mantu somu, ko pa dienu vedīs busiņš. Ar „saprātīgu izmēru” mēs domājam tūristu mugursomu (max 80 l) vai ne pārāk lielu koferi. Ar līdzņemamo mantu daudzumu īpaši iesakām neaizrauties, ja plānojat ekspedīcijai pievienoties tikai uz pāris dienām.

Un, krāmējot līdzņemamās lietas, atceramies šo: ja šķiet, ka tieši šī lieta Tev „varētu noderēt” pa ceļam, tad noteikti atstāj to mājās. Līdzi ņem tikai tās lietas, kuras tiešām būs vajadzīgas. Iesakām izveidot līdzņemamo lietu sarakstu, un tad pie tā arī pieturēties. Internetā atrodami daudzi paraugi, kā šādu sarakstu izveidot.

Kempingā un, iespējams, arī pārgājiena laikā galvenās nepieciešamās lietas

 • telts vai šūpuļtīkls;
 • guļammaiss;
 • tūrisma paklājiņš (šie trīs var būt atsevišķi no lielās somas);
 • termoveļa un vilnas zeķes (jo naktis var būt aukstas);
 • lukturis;
 • personīgie trauki (nazis, dakša, karote, bļodiņa, krūzīte). Traukus vajadzētu ņemt neplīstošus un viegli tīrāmus (metāla, plastmasas. Ja ir, ņem termokrūzi). Nekādā gadījumā neiesakām un arī neatbalstām vienreizlietojamo trauku izvēli;
 • higiēnas piederumi: dvielis, mazgāšanās piederumi, zobu birste un zobu pasta, ķemme un citas lietas, kas jums vajadzīgas ikdienā. Kontaktlēcu lietotāji, noteikti atcerieties paņemt līdzi savu kontaktlēcu glabāšanas šķīdumu un trauciņu;
 • personīgā aptieciņa;
 • krekls ar īsām vai pavisam bez piedurknēm un krekls ar garām piedurknēm;
 • silts džemperis vai jaka;
 • zeķes;
 • bikses un šorti/svārki – neiesakām izvēlēties džinsus, jo tie ir smagi un ļoti ilgi žūst. Biksēm jābūt vieglām, neapspīlētām, lai vajadzības gadījumā zem tām var pavilkt termoveļu. Ātrāk žūst sintētiskie audumi;
 • rezerves drēbju un veļas kārta un zeķu pāri (drēbju daudzums atkarībā no Tava pārgājiena ilguma). Atceries, ka apģērbam jābūt brīvam un ērtam;
 • vēju un lietu aizturoša, necaurlaidīga jaka ar kapuci;
 • pretodu līdzeklis;
 • telefona lādētājs.

Pārgājienā nepieciešamās lietas

 • neliela, ērta mugursoma vai maisiņš (mugursoma gan ir ērtāka opcija; jāraugās arī, lai šī soma vai maisiņš būtu pēc iespējas ūdens necaurlaidīgi, lai lietus gadījumā mantas nesamirktu);
 • ūdens pudele (iesakām vienu pudeli lietot vairākas reizes);
 • pusdienu kastīte (kurā varam salikt gan paša sagādātās uzkodas, piemēram, riekstus, žāvētus augļus, graudu batoniņus un/vai šokolādi, gan līdzņemamās kopīgās pusdienas – maizītes, kuras varēsi pats pagatavot no organizatoru sarūpētajiem produktiem pirms došanas dienas pārgājienā);
 • saules cepure, lakats vai šalle. Pēdējie divi noderēs arī tad, ja laiks būs auksts;
 • saulesbrilles;
 • pretapdeguma krēms;
 • peldkostīms/peldbikses;
 • lietus mētelis lietainām dienām;
 • mazliet naudas katram gadījumam;
 • fotoaparāts (ja vēlas);
 • pierakstu blociņš un pildspalva (ja vēlies pierakstīt pieredzētu vai veikt kādas atzīmes pārgājiena laikā).

Apavi

Apavu izvēle pārgājienā ir ļoti svarīga. Ja apavi būs par mazu vai par lielu, īpaši daudz noiet nevarēsi. Ja tie nebūs ievalkāti, pastāv risks noberzt papēžus vai nospiest pēdas un pārgājiena prieka vietā piedzīvot nepatīkamas sajūtas. Jāņem vērā, ka var līt lietus, tāpēc apaviem būtu jābūt ūdens necaurlaidīgiem kā arī tas, ka reizēm jāiet pa slidenu vai stipri akmeņainu segumu. Noteikti neiesakām vilkt biroja tipa apavus vai sievietēm – kurpes uz papēžiem, jo šādus apavus gan varat sabojāt, gan arī kāja tajos netiek pietiekami atbalstīta gara pārgājiena laikā. Tāpēc iesakām izvēlēties tūrisma sandales siltām dienām un sporta/ pārgājienu apaviem vēsākām; vai arī jebkurus citus jums ērtus apavus, ar kuriem varat nostaigāt lielus gabalus un kuros kājas visu laiku jūtas ērti.
Lietainā laikā var izvēlēties lietot kāju aizsargus jeb bahilas: tās aizsargā apavus un līdz ar to Tavas kājas no dubļiem un lietus,  kā arī pasargā bikšu galus no samirkšanas. Tās neaizņem daudz vietas somā un ir vieglas. Tās var iegādāties tūrisma preču veikalos un dažos makšķernieku veikalos.

 Kuros kempingos mēs paliksim?

Kam nepieciešmas līdzmaksājums par dalību ekspedīcijā?

Līdzmaksājums nepieciešams, lai segtu dalībnieka nakšņošanas (teltsvietu kempingā) un ēdināšanas izmaksas (veģetāru ēdināšanu – brokastis, pusdienu maizītes, vakariņas). Vakariņu gatavošanā lūgsim iesaistīties ekspedīcijas dalībniekus. Zinot lauksaimniecības ietekmi uz Baltijas jūru, mūsu pusdienu galdā pēc iespējas izvēlamies sertificētu, bioloģisku pārtiku, kuru varēsi baudīt arī Tu!

Ja neplāno nakšņot ekspedīcijas noorganizētajā kempingā, līdzmaksājums nav jāmaksā.

Kāds ir līdzmaksājuma apmērs?

12 EUR par diennakti, ja vēlies pievienoties 1-2 dienas vai piedalies ekspedīcijā pirmo gadu.

10 EUR par diennakti, ja esi piedalījies ekspedīcijā jau iepriekš (laika posmā no 2012.-2021.g.) vai esi bijis iniciatīvas “Piekrastes Tīrrade” posma/-u koordinators.

Līdzmaksājums par bērna/jaunieša dalību ekspedīcijā ir 7 EUR par diennakti.

Ja no vienas ģimenes pievienojas 3 vai vairāk dalībnieku, tad piemērota atlaide – 2 eur dienas dalības maksai katram dalībniekam.

Piedaloties dienas gājienā bez nakšņošanas un ēšanas, līdzmaksājumsnav jāmaksā.

Ja esi gatavs iesaistīties kampaņas ekspedīcijas organizēšanas praktiskajos darbos un papildus datu apkopošanā un izpētes aktivitātēs ekspedīcijas laikā (būs nepieciešams viedtālrunis datu fiksēšanai aplikācijā), atzīmē to dalībnieku reģistrācijas anketā. Veiksmīgas sadarbības gadījumā iespēju robežās tiks piemērota atlaide līdzmaksājumam!

Kā samaksāt līdzmaksājumu?

Samaksu varēs veikt kā pārskaitījumu vai skaidrā naudā, pievienojoties ekspedīcijai.

Atbildības

Ekspedīcijas organizētāji neuzņemas atbildību par iespējamiem zaudējumiem, kas nodarīti dalībnieku mantai vai veselībai, kas notikuši nepārvaramas varas vai pašu dalībnieku darbības rezultātā. Ja dalībnieks tīši vai netīši sabojā savu vai kāda cita īpašumu, tam (vai šī dalībnieka vecākiem, ja vainīgais dalībnieks ir nepilngadīgs) šie zaudējumi jāsedz pašam. 

Ekspedīcijas dalībnieki paši ir atbildīgi par savu veselību un dzīvību. Ja ekspedīcijas dalībnieks zina par konkrētām savas veselības problēmām, kas varētu ietekmēt pārgājiena norisi, lūdzu, piesakoties ekspedīcijai, ziņo par to mums, kā arī sniedz papildus informāciju, ja tāda ir nepieciešama.

Šis nav tikai pārgājiens. Tev tiks dota iespēja iesaistīties vides aktivitātēs, piedalīties bezmaksas brīvprātīgo apmācībās par jūru piesārņojošajiem atkritumiem un to monitoringa metodēm. Tāpat sagaidām arī atbildīgu attieksmi pret vidi, cienot ekspedīcijas iekšējos kārtības noteikumus, kas paredz maksimāli videi draudzīgu dzīvošanu pie dabas – piemēram, atkritumu šķirošanu nometnes vietā, līdzņemamo trauku izvēli (stikla vai metāla bļodiņas ir ne tikai videi, bet arī tavai veselībai draudzīgākas) utt. Mēs neizmantojam arī vienreiz lietojamos traukus!

Foto, videi un audiovizuālo materiālu uzņemšana 

Ekspedīcijas laikā tiks veikta filmēšana, fotografēšana un veikti audio ieraksti. Piedaloties ekspedīcijā, jūs piekrītat, ka varat tikt fotografēts un filmēts un ka uzņemtie/ ierakstītie materiāli var tikt izmantoti kampaņas “Mana Jūra” publicitātes materiālos, t.sk., foto reportāžās, video sižetos, publikācijās, filmās, audiovizuālajos ierakstos u.c. Visas tiesības uz šādu materiālu un tā izmantošanu pieder kampaņas organizatoram nodibinājumam “Vides izglītības fonds”.

To top