Zaļā ekspedīcija

Kampaņas ietvaros teju ik gadu vasarā tiek organizēta Zaļā ekspedīcija, kuras laikā ekspedīcijas komanda kopā ar gadu laikā iegūtiem draugiem un jauniem interesentiem mēneša laikā mēro visu Latvijas piekrasti.

Šis nav tikai pārgājiens, tā ir rīcība. Praktiska iespēja ikvienam, kam rūp jūra un piekraste, piedalīties tās aizsardzībā.

500 kilometru garajā ceļā katru dienu kājām tiek mēroti 10-25km gari posmi. Ik dienu tiek veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, kas ļauj saprast reālo mūsu piekrastes situāciju un veido pamatu praktiskai rīcībai risinājumu meklēšanai ilgtspējīgai piekrastes apsaimniekošanai.

Aicinām arī Tevi līdzdarboties Latvijas piekrastes dabas vērtību apzināšanā un saglabāšanā, kaut uz vienu dienu kļūstot par līdzgājēju!


Gandrīz katru dienu mums būs iespēja uzzināt ko jaunu par mūsu piekrasti un jūru, tiekoties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, zinātniekiem un aktīvistiem.  
 
Vakaros vārīsim zupu un rītos smērēsim maizītes. Un kopīgiem spēkiem nodrošināsim, lai pēc mums piekrastē paliek tikai pēdu nospiedumi – domājot par piekrastes un jūras saudzēšanu visos ekspedīcijas aspektos – sākot no atkritumu neradīšanas un šķirošanas līdz pat ēdienkartes izvēlēm. 

Šeit iespēja iepazīties ar kampaņas desmitgades apkopotajiem rezultātiem!

To top